Zara-mekko 22032

269.00

Sopivasti väljässä ja samalla kauniisti istuvassa Zara-mekossa tulee hyvä fiilis. Mekossa on maltilliset 3/4 pituiset puhvihihat ja helmassa mukavasti väljyyttä antavat frillat. Zara toimii myös pitkänä tunikana housujen kanssa. Kietaisemalla muhkean huivin kaulaan saat Zarasta taas aivan uuden henkisen asun.

Pituus takana olkapäältä koossa M 95 cm.

Zara-mekko on 100% pellavaa, suunniteltu ja valmistettu eettisesti ja ekologisesti Sodankylässä.

  • Arviot (0)
  • Vastuullisuus

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Zara-mekko 22032”

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

Meille Pirita Designissa ekologisuus ja eettisyys eli vastuullisuus tarkoittaa ihmisten, eläinten ja ympäristön huomioimista ja hyvnvointia.

Oma ompelimo ja tehdas Sodankylässä sekä vastuulliset tuotanto- ja toimintatavat ja neulelankojemme sertifikaatit takaavat, että Pirita Design tuotteet ovat vastuullisesti valmistettuja.

  1. Puhtaat luonnonmateriaalit
  2. Laadultaan ja ulkonäöltään aikaa kestävät neuleet ja tuotteet
  3. Ihmisten hyvinvointi
    – turvalliset työolot läpi koko ketjun
  4. Eläinten hyvinvointi
    – alpakanvilla on aina Mulesing -vapaata

Tuotteemme valmistetaan Sodankylässä itse tehden suunnitelusta ja neulonnasta alkaen aina valmiiseen tuotteeseen. Itse tekemällä varmistamme, että laatu ja vastuullisuus säilyvät.

Lue lisää https://pirita.fi/vastuullisuus/

Pin It on Pinterest