Donna 19012

269.00

Raikkaan tuulahduksen kesään tuo Donna. Mekko on napakkaa neulosta, joka ei rypisty eikä veny. Pääntie on kauniisti muotoiltu ja selkäosassa on tyylikäs poimutus, jolloin mekko laskeutuu hyvin. Voit asustaa mekon Carolina jakulla, Annu-huivilla, Ariel-bolerolla tai jollakin mallistomme ponchoista.

Suunniteltu ja valmistettu Suomessa.
Pellava Euroopasta.

M-koossa vaatteen pituus takaa olkapäästä helmaan 90cm. Mallin pituus 179 cm.

 

Tuotetunnus (SKU): Ei saatavilla/-tietoa Osasto:
  • Kuvaus
  • Vastuullisuus

Kuvaus

Meille Pirita Designissa ekologisuus ja eettisyys eli vastuullisuus tarkoittaa ihmisten, eläinten ja ympäristön huomioimista ja hyvnvointia.

Oma ompelimo ja tehdas Sodankylässä sekä vastuulliset tuotanto- ja toimintatavat ja neulelankojemme sertifikaatit takaavat, että Pirita Design tuotteet ovat vastuullisesti valmistettuja.

  1. Puhtaat luonnonmateriaalit
  2. Laadultaan ja ulkonäöltään aikaa kestävät neuleet ja tuotteet
  3. Ihmisten hyvinvointi
    – turvalliset työolot läpi koko ketjun
  4. Eläinten hyvinvointi
    – alpakanvilla on aina Mulesing -vapaata

Tuotteemme valmistetaan Sodankylässä itse tehden suunnitelusta ja neulonnasta alkaen aina valmiiseen tuotteeseen. Itse tekemällä varmistamme, että laatu ja vastuullisuus säilyvät.

Lue lisää https://pirita.fi/vastuullisuus/

Pin It on Pinterest